Внутрішнє утеплення стін. Чим краще утеплити стіну зсередини?

Напевно, складно назвати більш спірний вид будівельних робіт, чим внутрішнє утеплення стін. Багато, причому часто обґрунтовано, вважають його безпосередньою причиною того, що стіни сиріють, і як наслідок, у кімнаті з’являється неприємний запах, а на самих стінах починає прогресувати хвороботворний грибок. Ви зможете позбутися упереджень, довідавшись із цієї статті, які матеріали для внутрішнього утеплення стін слід використовувати, щоб уникнути неприємних наслідків.

Найбільшу небезпеку для житлових приміщень представляє грибок. Слід зазначити, що його коріння здатне проникнути вглиб стіни до напівметра. Вам чи навряд удасться настільки глибоко виконати обробку протигрибковим просоченням, особливо, якщо стіна волога. Навіть якщо поверхня видасться знезараженою, буквально через пару тижнів проблема знову дасть про себе знати.

внутрішнє утеплення стін

Виходячи із цього факту, давайте згадаємо як вивести грибок на стінах, що забезпечує грибку сприятливі умови для існування. Основні складові – це CO2, вологість і тепло. Заберемо один з факторів, і грибок не торкнеться ваших стін.

У кожному окремому випадку господарі знаходять свій спосіб рішення проблеми. Наприклад, для зниження в кімнаті концентрації вуглекислого газу досить поліпшити вентиляцію або організувати примусову. Щоб підсушити стіну, можна використовувати опалювальні радіатори або прокласти по периметру приміщення гарячу трубу. Однак є більш діючий спосіб – зовнішнє утеплення, яке дасть можливість підвищити внутрішню температуру стіни, і, відповідно, зменшить у ній концентрацію вологи. Розв’язок ідеальний ще й тому, що зовнішнє утеплення не віднімає корисну житлову площу кімнат, якої й так завжди не вистачає.

А що робити тем, у кого з ряду об’єктивних причин немає можливості утеплити фасад? Видалося б, відповідь проста – застосувати внутрішнє утеплення стін, але залишається один спірний момент — вибір утеплювача.

Читайте також :  Ґанок у будинок. Основні помилки при будівництві

Матеріали для внутрішнього утеплення стін

Чим краще виконати утеплення стін з середини та чим виконувати внутрішнє утеплення стін? Це досить актуальне питання, на яке ми дамо відповідь нижче.

Мінеральна вата

внутрішнє утеплення стін мінеральна вата

Є кілька вагомих причин, чому не варто намагатися здійснити внутрішнє утеплення стін за допомогою мінеральної вати. Справа в тому, що при утепленні стіни в середині приміщення, крапка роси зрушується до внутрішньої поверхні стіни, залишаючи мінімум місця для природнього нагромадження вологи. Зайву вологу починає вбирати в себе утеплювач, а у випадку з утеплення стін мінватою, її волокниста структура тільки прискорює цей процес, при цьому утеплювач уже через кілька місяців стане ідеальним місцем для розвитку бактерій.

Помилково вважати, що шар пароізоляції врятує ситуацію, тому що, для того щоб система «стіна – мінеральна вата – пароізоляція – обробка» працювала у вашу користь, вам необхідна абсолютна герметизація пароізоляційного шару. Практика показує, що забезпечити стовідсоткову герметизацію нереально, особливо на стиках, по периметру і з торців.

Пам’ятайте: не можна використовувати для внутрішнього утеплення матеріал, який пропускає пар.

Піноскло

внутрішнє утеплення стін піностекло

Спроба піти від проблеми пари значно звужує список утеплювачів, які мають відповідні властивості для того, щоб ефективно забезпечити утеплення стін усередині квартири. З поставленими завданнями зможуть упоратися піноскло, екструдірованний пінополістирол, пінопласт. У даному контексті паропроникність цих матеріалів є основною їхньою перевагою.

Піноскло — відмінний пароізоляційний матеріал і утеплювач. Правда є кілька нюансів. По-перше, тендітна структура не може забезпечити гладкість стиків, тому їх обов’язково необхідно герметизувати рідкою гумою або силіконовим герметиком. По-друге, під сумнівом питання екологічності, тому що піноскло кріпиться на бітумну мастику або поліуретановий клей. По-третє, звичайно ж, вартість матеріалу.

Читайте також :  Розрахунок плити перекриття розміри та ціна виготовлення

Екструдірованній пінополістирол

внутрішнє утеплення стін екструдірований пінополістирол

Це, мабуть, найбільш раціональне співвідношення ціни й набору якісних властивостей, що особливо успішно проявляють себе при внутрішньому утепленні стін. Бажано брати листи пінополістиролу із спеціальними пазами, які забезпечать перекриття стиків при монтажі й навіть після невеликої усадки. Далі наклеюємо сітку й шпаклюємо, наприклад, клеєм-шпаклівкою Ceresit СТ-85, після чого залишиться тільки фінішна обробка.

Пам’ятайте: використання дюбелів при облаштованості внутрішнього утеплення може привести до порушення пароізоляційного шару й появі вологи на стіні. Для монтажу досить надійного клею.

Пінопласт

внутрішнє утеплення стін пінопласт

Багато можна дискутувати із приводу доцільності застосування пінопласту як утеплювача, але факт залишається фактом, його досить часто використовують як для утеплення фасаду, так і для робіт усередині приміщення. Тут питання паропроникності особливо актуальне, адже якщо для зовнішнього утеплення – це, безсумнівно, перевага, то для внутрішнього утеплення ця властивість може стати справжньою проблемою.

Перш ніж визначитися з покупкою, зверніть увагу на щільність пінопласту. Чим вона менше, тем крупніше технологічні пори матеріалу, а значить і паропроникність пінопласту буде вище. Такий годиться тільки для зовнішніх робіт. До того ж гранули пінопласту мають строк придатності. Згодом, кульки в його структурі стають дрібніше, що природно розширює технологічні пори й збільшує здатність матеріалу пропускати пар.

YouTube Preview Image

Пам’ятайте: для внутрішнього утеплення стін слід використовувати свіжий пінопласт, щільність якого не менше 35 кг/м3.

Зважте все за й проти, урахуйте рекомендації фахівців про утеплення стін з середини та чи варто виконувати внутрішнє утеплення стін і сміливо приступайте до внутрішнього утеплення. Усвідомлений вибір утеплювача й дотримання основних технологічних правил при монтажі допоможуть вам уникнути маси неприємностей і забезпечити собі комфорт при експлуатації будинку.

Читайте також :  Навіс для автомобіля з пластикових пляшок своїми руками