Витяжні вентилятори для ванних кімнат і туалетів

Для того, щоб у вашому санвузлі повітря завжди було чистим і свіжим, а на стінах не було цвілі, потрібно забезпечити даному приміщенню гарну вентиляцію. Не завжди системи природної вентиляції можуть упоратися зі своєю роботою, тому у рішенні даної проблеми можуть допомогти витяжні вентилятори для ванних кімнат і туалетів.

Досить часто в міських квартирах люди використовують природні системи вентиляції, але враховуючи, що зараз стали дуже поширені скло-пакети й багато мешканців прагнуть, якнайсильніше відгородитися від своїх сусідів, перекриваючи при цьому всі вентиляційні канали, які були споруджені ще при будівництві будинку, можна із упевненістю сказати, що дані системи просто не працюють.

вентилятори витяжні як правильно встановити у ванній

Але є й ще одна причина, по якій природна вентиляція працює неефективно – це забруднення вентиляційних каналів. У результаті цього повітря просто не має можливості проникнути усередину квартири.

Розв’язати дану проблему здатний витяжний вентилятор для ванної кімнати, тому що саме у ванній, а також у туалеті й на кухні особливо важливий приплив повітря.

 Для того, щоб перевірити роботу системи природної вентиляції у ванній кімнате, необхідно провести простий тест. Береться звичайний листочок паперу й прикладається до ґрат (решітки) . Якщо система вентиляції працює добре, то листок повинен прилипнути до ґрат, тобто потік повітря буде втримувати його, а якщо система вентиляції не справляється зі своєю роботою, то листок триматися не буде.

Потрібно пам’ятати ще й про те, що навіть справно працююча система вентиляції не завжди здатна справлятися зі своєю роботою, тому що її принцип роботи заснований на наявній різниці температур на вулиці та у приміщенні.

 Приміром, улітку в жаркий час вентиляція практично не буде працювати. Саме із цієї причини для ванної кімнати потрібен витяжний вентилятор. Це буде гарним придбанням навіть у тому випадку, коли будинок є новим і вентиляційна система працює нормально.

Читайте також :  Як зробити вентиляція підвалу з мінімальними витратами?

Для чого потрібна у ванній вентиляція?

схема вентиляція у ванній

У типових ванних кімнат часто невелика площа й тому, коли людина приймає душ або ванну, невелике приміщення практично відразу заповнюється паром. Якщо повітрообміну немає, то вогкість моментально осідає на стелі й стінах, а через цей обробка ванни псується й на стінах з’являється пліснявий грибок, у вигляді огидних чорних плям.

Вікна у ванних кімнатах не передбачені, тому, єдиний шлях, по якому у ванну може надходити повітря – це системи вентиляції.

При будівлі будинку завжди обов’язково планується система природної вентиляції, але якщо вона працює недостатньо ефективно, те необхідно встановити додатково витяжні вентилятори для ванни.

Вибір вентилятора

витяжна вентиляція у ванній кімнаті туалеті

При покупці вентилятора, потрібно обов’язково враховувати деякі фактори:

 • кількість людей, які проживають у квартирі.
 • площа приміщення.

Для економії електроенергії необхідно вибирати такі моделі, які мають можливість регулювання потужності, а також повного відключення обладнання, при необхідності. Коли квартира цілий день пустує, немає абсолютно ніякого змісту залишати обладнання включеним.

Досить зручні такі вентилятори для ванни, які обладнані таймером. У цьому випадку обладнання буде працювати після того, як людина покине ванну, стільки, скільки йому буде назначено.

Дуже зручні у використанні обладнання, які обладнані додатково датчиком вологості. З ними система вентиляції буде включатися автоматично, коли рівень змісту пари в повітрі перевищить певне значення.

Тому що у ванній завжди досить багато води, потрібно придбати обладнання, яке має найкращий захист від бризів.

Якщо вентиляція обладнується в багатоквартирному будинку, у якому використовується один вентиляційний канал на кілька квартир, слід вибирати такі вентилятори для ванни, які обладнані зворотним клапаном. Цей клапан потрібний для того, щоб не допустити зворотний струм повітря у квартиру з вентиляції. Також клапан здатний захистити приміщення від влучення в нього дрібного сміття, тополиного пуху й вуличному пилу.

Читайте також :  Як вибрати витяжку для кухні.Відео

Крім цього, зворотний клапан не дозволить потрапити у вентильоване приміщення стороннім запахам із сусідніх квартир, адже дуже часто відбувається так, що в одній квартирі хтось курить, а у квартирах, які розташовані вище, відчувається запах тютюну.

як зробити вентиляцію у ванній кімнаті своїми руками

Потрібно сказати пару слів про виробників вентиляторів. Перевага потрібно віддавати відомим виробникам, приміром, гарну якість мають вентилятори Ventus.

У моделей даного виробника є наступні опції:

 • вентилятори відмінно підходять для приміщень із невеликою площею;
 • вентилятори можуть монтуватися на стандартні розміри воздуховодів;
 • є моделі як для стельового, так і для настінного монтажу;
 • корпуса вентиляторів зроблені з АБС пластику, що відрізняється високою міцністю;
 • у вентиляторів дуже низький рівень шуму;
 • є можливість доустатковувати вентилятор таймером, датчиком руху й вологості;
 • є моделі, що мають зворотний клапан;
 • у вентиляторів є зручні шнурові вимикачі;
 • вентилятори мають двигуни низької напруги й тому вони безпечні для використання у ванних кімнатах.

Установка вентилятора у ванній кімнаті своїми руками

монтаж витяжної вентиляції у ванній кімнаті фото відео

Установку витяжних вентиляторів у ванній кімнаті найкраще робити тоді, коли буде проводитися капітальний ремонт. Але устаткування може бути встановлене без ушкодження обробки навіть у тому випадку, коли ремонт не планується.

Живлення до витяжного вентилятора необхідно простягати від коробки, куди були проведені проводи, необхідні для вимикачів освітлення. У тому випадку, коли вентилятор буде мати ручне включення, краще встановити подвійний вимикач, на якому одна клавіша відповідає за освітлення, а друга за вентиляцію.

Проводи, які йдуть до вентилятора, можуть бути сховані під підвісною стелею або в штробах.

Легше всього встановлювати вентилятор у ванні, використовуючи для цього готові вентиляційні отвори в стіні. Необхідно у витяжний отвір вставити на рівні стіни пластикову вентиляційну трубу, яку потім потрібно закріпити штукатуркою, попередньо підвівши до неї електроживлення. Якщо вентиляційної труби немає, то її може замінити каналізаційна ПВХ-труба з діаметром 100 мм.

Читайте також :  Ремонт на кухні - помилка, яку роблять 90% майстрів

Якщо висота стель дозволить, то може бути зібрана більш складна конструкція за допомогою вентиляційних коробів із пластику, а вентилятор розташований безпосередньо над унітазом або ванною.

Підключати вентилятор потрібно у відповідності зі схемою, яка є в інструкції.

Встановити вентилятор досить просто. Спочатку потрібно зняти з нього верхню кришку, а після цього задня частина корпуса повинна бути змазана клеєм. Потім вентилятор установлюється на місце й на кілька секунд сильно притискається до короба або стіни.

Заключним етапом є установка вентиляційних решіток, які повинні або прикручуватися гвинтиками, які йшли в комплекті, або кріпитися за допомогою засувок.

Потрібно пам’ятати, що необхідно періодично очищати решітку від пилу. Зробити це можна за допомогою пилососа або ж просто промивши  водою.

YouTube Preview Image

Висновок

Ефективно й швидко розв’язати проблеми, що виникають через вогкість у ванній кімнаті, можна за допомогою систем примусового повітрообміну. Потрібно всього лише встановити витяжні вентилятори для ванних кімнат і туалетів,  обладнати їх необхідними датчиками, щоб можна було не турбуватися про зайву витрату енергоресурсів, тому що обладнання буде працювати тільки тоді, коли це дійсно потрібно.