Напевно Ви звертали увагу на те, що після укладання цегли на його поверхні згодом  проступає сіль. Це часто викликає невдоволення в забудовників, які вважають, що сіль на кладці – це дефект, що з’явився з вини будівельників. Насправді   це не так. У даній статті ми розглянемо причини появи солі, як з нею можна боротися і як її появу можна запобігти.

висоли на цеглі

Для початку потрібно відзначити, що сіль на лицьовій стороні кладки проступає тією чи іншою мірою  практично завжди, незалежно від кваліфікації будівельників і якості будматеріалів. Правда, від самої цегли до деякої міри залежить кількість  солі, що виступила.

Наприклад на кладці, виконаної зі слобожанської харківської цегли її виступає більше – вона накопичується й практично нависає на стіні. Іноді господарі будинків, побудованих з такої цегли, звертаються по допомогу в спеціальні фірми по очищенню цегельної кладки від солі.

На цеглі фірми Клінкерам сіль проступає в менших кількостях, а на цеглі фірми Фагот її практично непомітно. Але все-таки  сіль виступає ЗАВЖДИ. Крім того, вона може з’явитися не тільки на поверхні цегли, але й на швах.

Найкраще проявляється справа з білою лицьовою цеглою – на ній, якщо й проступає сіль, її однаково  не видно. Шви на кладці з білої цегли теж не покриваються сіллю.

Не тільки лицьова цегла покривається сольовою плівкою – забутовочний камінь теж підданий цьому явищу. Та й ракушняк може покритися білим нальотом. Одним словом, при заміні одного будівельного матеріалу на іншій Ви зможете тільки зменшити кількість солі.

Звідки беруться висоли на цеглі і як з ними боротися?

висоли на цеглі

Звідки ж береться сіль, і чому вона проступає нерівномірно, а тільки в певних місцях? Від чого залежить її поява і як з нею боротися?

Поява солі в основному прямо пов’язано з підвищеною вологістю. Якщо при будівництві використовується волога цегла або саме будівництво ведеться в “сезон дощів”, наприклад, восени, більша ймовірність того, що на кладці проступить сіль. Якщо будівництво затягається на півроку або рік, на тій частині, що зводиться навесні або восени, буде більше солі, чим на частині, зведеної в теплу пору року.

Практично будь-яка цегла містить у собі вологу. При зберіганні й транспортуванню цегла покладена на піддонах і обмотана плівкою, що в свою чергу сприяє виділенню конденсату, який потім усмоктується поверхнею цегли. Але навіть саме ретельне її висушування не дасть стовідсоткового результату, оскільки при зведенні стін вони скріплюються між собою рідким розчином, волога з якого обов’язково просочить цеглу.

Так що не потрібно боятися починати будівництво навесні або восени через достаток дощів. Цегли однаково  будуть воложитися так чи інакше, і повністю захистити їх від вологи ніяк не вийде.

Якщо уникнути появи солі не вийде, що ж з нею робити, щоб вона зникла? Абсолютно нічого. Справа в тому, що сольовий наліт на стінах зникає сам протягом  двох років після завершення будівництва. Цьому сприяють сезонні опади (дощ і сніг), вітер і сонце. Можна, звичайно, і самостійно вимити цегельну кладку, якщо немає бажання чекати рік або два, але це буде тільки витратою часу.

Урахуйте, що при укладанні лицьової цегли в умовах підвищеної вологості, шви між цеглами можуть злегка побіліти причому назавжди. У цьому випадку справа не в солі, а у властивостях самого кладочного розчину.

Враховуючи вищесказане, можна зробити однозначний висновок: сіль на цегельній кладці – явище абсолютне безневинне й практично неминуче, яке згодом  зникає саме по собі.

 

Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki