Вирівнювання підлоги під ламінат своїми руками

Ламінат є досить невибагливим матеріалом, який може бути покладений практично на будь-яку підготовлену поверхню. Матеріали для поверхні можуть використовуватися найрізноманітніші. Під підготовкою слід розуміти ретельне вирівнювання підлоги під ламінат, яке необхідно для того, щоб ламінат не деформувався в процесі експлуатації. Далі буде докладно розглянуто, як правильно проводити підготовку підлоги під укладання ламінату.

вирівнювання підлоги під ламінат

Бетонна підстава

Дуже рівну поверхню дозволяє одержати стяжка, яка часто застосовується у квартирах, наявні бетонні перекриття.  У цьому випадку вирівнювання підлоги під укладання ламінату необхідно виконувати у два етапи. Звичайно, зараз будівельні технології ступнули далеко вперед, і тому в цей час вирівнювання поверхні виконується не у вигляді традиційної стяжки, а за допомогою спеціальних сумішей, які називаються наливними підлогами. Але при цьому технологія залишилася практично незмінною.

Першим етапом є грубе або чорнове вирівнювання, яке в загальній стяжці буде становити основну товщину. Для даної операції необхідно використовувати крупнофракційні суміші. Слід вилучити з поверхні підлоги цементний та килимовий клей, а також слабкий бетон, що відшаровується , а потім ретельно зачистити поверхню. Якщо цього не зробити, то на підготовленій підлозі можуть виникнути повітряні міхури, а це у свою чергу приведе до істотного погіршення зчеплення сумішей, що вирівнюють, з основною сумішшю.

суміш для вирівнювання підлоги під ламінат

Виконується грубе вирівнювання так:

  1. Спочатку по периметру всього приміщення необхідно за допомогою рівня відзначити необхідну товщину стяжки.
  2. Далі потрібно створити з бетонного розчину гірки, на які потім слід установити за рівнем систему маякових рейок.
  3. Потім необхідно приготувати цементний розчин, який повинен складатися на 25% із цементу марки М-400 і на 75% з піску, який попередньо слід просіяти. За допомогою дриля зі спеціальною насадкою необхідно замісити розчин у чистій ємності.
  4. У процесі приготування суміші, що самовирівнюється, сухий компонент потрібно висипати в  воду. Приготовлену суміш необхідно використовуватися відразу, тому що не допускається розбавляти її водою у випадку загуснення. Строк зберігання деяких сумішей, які призначені для створення стяжки, може бути обмеженим.
  5. Далі, використовуючи в якості орієнтира маячкові рейки, необхідно залити стяжку.
  6. Потім, опираючись на маячкові рейки кінці рейки-правила, слід розрівняти стяжку.
  7. Під час замішування й наступного заливання суміші, у ній можуть утворюватися пухирці повітря, які обов’язково слід вилучити. Для цього необхідно прокотити стяжку голчастим валиком.
Читайте також :  Як правильно виконати укладання плитки на підлогу

Якщо у вас монолітно-бетонні підлоги, то пам’ятайте, що в них дуже висока абсорбція, тому найкраще обробляти такі підлоги двічі.

Щоб одержати в результаті рівну поверхню потрібно обов’язково виставляти рівень, а приступати до заливання основи потрібно тільки після установки маяків. Також рекомендується підкладати під основу гідроізоляцію, що допоможе уникнути протікання при заливанні.

YouTube Preview Image

Другим етапом є так зване фінішне вирівнювання підлоги під ламінат, яке можна починати тільки тоді, коли чорнова підлога повністю просохне. Проводиться фінішне вирівнювання малофракційними сумішами. Такі суміші мають рідку консистенцію і наносяться дуже тонким шаром, розтікаючись рівномірно практично по всій підлозі, завдяки чому виходить ідеально рівна й гладка поверхня.

Після цього підготовка підлоги буде закінчена. Необхідно тільки дочекатися повного висихання та потім починати укладання ламінату. Якщо ви зробите все за правилами, то одержите у підсумку міцне підлогове покриття, яке буде позбавлено прогинів і порожнеч.

Дерев’яна підстава

Яким способом можна вирівняти дерев’яну підлогу, на яку потім буде проводитися укладання ламінату? Класти ламінат на дерев’яну підлогу набагато сутужніше, чим на бетонний, але при бажанні можна з усім упоратися. Звичайно, можна зняти старе покриття та виконати монтаж полової дошки заново, але дана операція, як і зняття лаг, може вам дуже дорого обійтися, та й сам процес досить трудомісткий. Часто трапляється так, що десь дошки виступають, а десь, навпаки, провисають.

Циклювання

вирівнювання підлоги під ламінат циклювання

Одним з варіантів вирівнювання підлоги є циклювання. Це, звичайно, не розв’яже повністю проблему старої підлоги, тому використовувати даний метод варто тільки тоді, коли виникає необхідність швидкого вирівнювання підлоги під ламінат. Зробити циклювання можна як ручним циклювателем, так і циклювальною машиною, яка досить швидко може зрізати верхній шар старого покриття, завдяки чому можна в короткий термін одержати рівне покриття. Найчастіше при циклюванні нове покриття на стару підлогу не укладається, його просто покривають зверху декількома шарами лаку й більше йому нічого не потрібно.

Читайте також :  Будинок з морських контейнерів: проекти, будівництво, утеплення, ціна

Використання фанери (ДСП ДВП)

вирівнювання підлоги під ламінат ДСП ДВП

Самим недорогим і оптимальним варіантом є укладання на стару дерев’яну підлогу фанери, товщина якої не повинна бути менш 12 мм. Для того, щоб підвищити рівень теплоізоляції, необхідно укладати утеплювач під такий гладкий матеріал, як фанера. Для того, щоб листи фанери не провисали, слід спорудити дуже надійну систему опор — установити в якості маяків саморізи, а потім лаги.

Відстань між лагами, на які потім буде кріпитися фанера, повинна бути приблизно 25 см, що дозволить забезпечити системі лаг достатню міцність. Також необхідно обов’язково вирівняти всі лаги за рівнем. Для більш надійної фіксації лаг, крім саморізів можна використовувати ще й клей.

Попередньо розкроєні листи фанери слід укласти на лаги з такими розрахунками, щоб площина лаг збігалася зі стиками аркушів. Укладати листи фанери варто за принципом цегельної кладки, тобто зі зсувом шва. Кріпити фанеру до лагів необхідно саморізами, що мають потаємну голівку.

Звичайно, така технологія небагато підніме вашу підлогу, але в цьому немає нічого страшного, тому що підйом складе в підсумку всього близько 3-5 см.

вирівнювання підлоги для укладання ламінату

Якщо у вашому приміщенні високі стелі, то можна використовувати спеціальні підлоги, які обладнані регульованими лагами, що підніме підлогу приблизно на 10 см. Після того, як на стару підлогу буде покладена фанера, рекомендується послати поверх неї коркову або поліетиленову підложку, а вже поверх неї класти ламінат.

Дана стаття допоможе вам зробити правильне вирівнювання підлоги під ламінат. Виконавши всі рекомендації, ви в підсумку одержите якісне покриття з ламіната, яке буде служити вам довгі роки.

Коментарі 1

  • Объёмная полезная статья . Видео понравилось .