Виготовлення тротуарної плитки в домашніх умовах

Навіть таку, видалося б, складну роботу, як виготовлення тротуарної плитки можна зробити своїми руками. Потрібно лише знати, як це робити, і які матеріали знадобляться. У цій статті ви довідаєтеся весь процес виробництва тротуарної плитки в домашніх умовах та її вартість.

Технологія виготовлення тротуарної плитки

Для початку нам знадобляться пластикові форми розміром 400 х 400 мм. У цьому випадку було куплено 15 шт., кількість залежить від площі, яку потрібно вкрити й швидкості виконання робіт.

Перед початком робіт форми потрібно змазати машинним маслом, можна взяти відпрацьоване, на кожній СТО можна знайти. Так ми запобіжимо склеюванню бетону з формою.

виготовлення тротуарної плитки в домашніх умовах

Обов’язково потрібно виконати армування плиток. Для цього будемо застосовувати сітку із дроту діаметром 3-4 мм. Наприклад, можна використати сітку діаметром 3 мм із гніздом 50 х 50 мм або ж діаметром 4 мм із гніздом 100 х 100 мм, а можна й просто шматки дроту діаметром 4 мм. Сітку ми ріжемо квадратами 380 х 380 мм, а дріт відповідно шматками 380 мм.

технологія виготовлення тротуарної плитки в домашніх умовах

Тепер готовимо бетонну суміш. Нам знадобиться цемент М500, пісок і щебень самої дрібної фракції (5-10 мм) у співвідношенні 1:1:2. При виготовленні бетонної суміші потрібно врахувати, що обсяг готової суміші буде небагато менше, чим обсяг сухих компонентів. Наприклад, якщо взяти 10 л піску, 10 л цементу й 20 л щебеню, то в підсумку ми одержимо тільки 27 л. бетону. Це потрібно врахувати при розрахунках кількість матеріалів.

виготовлення тротуарної плитки

У бетон потрібно ще додати пластифікатор і барвник, наприклад зелений барвний пігмент. Барвник додається з розрахунку 2 % від обсягу бетонної суміші.

А щоб заощадити на барвнику, можна зробити так: спочатку приготувати бетономішалку з підфарбованим бетоном, який висипаємо шаром по 1 см. у форми, потім готовимо звичайний бетон і повністю засипаємо форми для тротуарної плитки до країв, не забуваючи укласти арматуру.

Після укладання кожного шару потрібно енергійно струснути форму, у такий спосіб ми імітуємо вібраційний стіл. На заливання 15 плиток піде десь 6 годин

Читайте також :  Як зігнути гіпсокартон для арки

форми для виготовлення тротуарної плитки

Через добу форми потрібно вкрити ганчірками і полити водою, а потім накрити плівкою. Тільки через 6 днів плитку можна витягати з форми. При цьому її потрібно скласти й знову вкрити ганчірками і плівкою. Протягом 28 днів стежимо за тим, щоб ганчірки були вологими. А якщо ні, то плитка розтріскається.

Скільки ж коштує виготовити тротуарну плитку в домашніх умовах? Собівартість плитки виходить 1.1 $ і, звичайно ж, ваш час. Форми для тротуарної плитки коштують десь 2 $. А далі рахуйте самі.