Самим популярним і відомим варіантом ремонту ванної кімнати є її облицювання керамічною плиткою. Значно заощадити на проведенні даних робіт допоможе правильний розрахунок вартості укладання плитки у ванній й кількості матеріалів.

укладання плитки на стіну

Вибір і розрахунки матеріалів

Перед укладанням плитки у ванній кімнаті необхідно спочатку провести підготовчі роботи, а також як можна більш точно розрахувати кількість матеріалів, необхідних для проведення робіт, яке залежить від розмірів ванної кімнати. При розрахунках необхідно враховувати площу всіх стін і дверний проріз, а також слід закласти запас приблизно 1,5 кв.м.

Як розрахувати вартість укладання керамічної плитки?

Вартість укладання плитки у ванній розраховується виходячи з деяких факторів:

     У якому стані перебуває підлога й стіни. Тому що демонтаж старого кахля може значно збільшити вартість.

 • Наскільки якісний матеріал обраний для обробки, адже чим більше коштує плитка, тим більше й вартість її укладання. Укладання плитки на підлогу по діагоналі, що має складний малюнок, якому потрібна припасування, є найдорожчим  видом опоряджувальних робіт.
 • Тип процесу укладання. Звичайне укладання буде коштувати дешевше, чим діагональна.
 • Тип затірки й клею.
 • Необхідність виведення складних кутів, обладнання полиць і ніш.
 •  Строк виконання. Чим менше часу приділяється для проведення робіт, тем вище їх вартість.

Підготовка поверхні

як підготувати поверхню стін для укладання керамічної плитки

Наступним етапом є підготовка поверхні. Краса й міцність майбутньої кладки прямо залежить від того, наскільки якісно буде проведений даний етап. Тому що, якщо стіни будуть погано вирівняні, плитка згодом  може просто відвалитися від стіни.

У першу чергу слід збити напливи, а потім розширити тріщини й за шпаклювати всі наявні нерівності. Після цього необхідно ретельно зачистити всю поверхню.

Далі за допомогою вологої щіточки або пилососа необхідно вилучити пил і заґрунтувати стіни полімерним ґрунтом. У результаті у вас повинна вийти рівна поверхня, яка зможе забезпечити відмінне зчеплення із плиткою.

Що необхідно для укладання плитки?

облицювання плиткою

Крім самої плитки, для процесу облицювання плиткою вам ще знадобляться деякі матеріали й інструменти:

 •  будівельний рівень;
 •  кельня для затірки;
 •  лінійка й олівець;
 • свердла для кераміки й дриль;
 •  затірка;
 • плиткоріз;
 • шпатель;
 •  розділові хрестики, призначені для швів;
 •  спеціальний клей.

Крім цього потрібно підготувати ємність для клею, гумові рукавички, дрантя й чисті губки.

Строк

Найчастіше  на строк, за який у ванній кімнаті проводиться облицювання стін керамічною плиткою, впливає стан приміщення, його площа, розмір і спосіб укладання плитки.

Важливо всі необхідні матеріали завжди мати під рукою, щоб не витрачати надалі  час на їхній пошук і придбання, тому що це може суттєво побільшати строк виконання робіт.

Найчастіше , з урахуванням складності виконання й можливих непередбачених ситуацій, процес укладання може зайняти приблизно 1,5 доби або навіть менше.

Технологія укладання плитки на стіну

технологія облицювання плиткою

Щоб знати вартість ціну укладання плитки потрібно мати уяву про саму технологію укладання даного будівельного матеріалу.

Як робити облицювання плиткою?

По закінченню всіх підготовчих робіт, слід приступати до безпосереднього облицювання плитки, починаючи зі стін.

Щоб зрозуміти, буде потрібно надалі  підрізати плитку чи ні, необхідно розкласти її на підлозі так, як ви плануєте її укладати. У тому випадку, якщо підрізування не потрібне, то слід викласти один вертикальний і один горизонтальний ряд, а вже після цього викладати всю  поверхню, що залишився.

Якщо ж розмір плитки не збіжиться із шириною стіни, то кахель необхідно підрізати до потрібного розміру, і в цьому випадку укладання потрібно починати із цілих плиток від центру стіни. Іноді слід починати укладання з непомітних кутів, де можна укласти обрізані плитки.

Стіна, на якій розташований дверний проріз, відбувається не так, як інші. На цій стіні укладання повинна починатися з кута, а потім переходити до тієї ділянки, яка розташована над дверима. Далі слід продовжувати вертикальні ряди з дотриманням малюнка.

Під час укладення плитки необхідно звертати увагу на шви, тому що вони всі повинні бути однакової товщини й утворювати прямі лінії.

Зовнішній вигляд ванної кімнати може бути зіпсований навіть при невеликому відхиленні. Для того, щоб шви виходили правильними, необхідно використовувати плиткові хрестики, які дозволять забезпечити між плитками однакову відстань.

На невеликі ділянки стіни за допомогою шпателя необхідно нанести клей, а потім на нього приклеїти кахель, стежачи при цьому за тим, щоб клей не попадав на поверхню плитки й сусідні плитки не сповзали вниз.

У тому випадку, якщо клей все-таки потрапив на поверхню, його потрібно якомога швидше  вилучити, тому що клей, призначений для вертикальних поверхонь, дуже швидко схоплюється. Після того, як усі роботи будуть кінчені, необхідно ще раз ретельно протерти вологою чистою губкою всю стіну.

Яку вибрати плитку?

на фото новий стиль облицювання плиткою

Вартість укладання плитки у ванній в першу чергу залежить від вартості самого матеріалу, тому підходити до питання вибору плитки потрібно дуже серйозно. Спочатку вам необхідно визначитися з кольором плитки. У цей час виробники плитки можуть запропонувати величезну кількість найрізноманітніших  колекцій, які створені на основі модних тенденцій.

Але не обов’язково вибирати готовий варіант, можна підібрати плитку самостійно, враховуючи при цьому наявність меблів у ванній кімнаті, ступінь освітленості й розміри кімнати.

Крім колірної гами, слід ще звернути увагу на те, якими експлуатаційними характеристиками має та або інша плитка.

Одним з найважливіших  критеріїв є так званий рівень поглинання, тобто  кахель повинен протистояти впливу вологи дуже добре, щоб її надлишок не виявляв негативного впливу на зовнішній вигляд кахля й не приводив до його відклеювання.

Також більшу роль при виборі плитки відіграє її стійкість до хімічних впливів.

Якщо говорити про підлогову плитку, то для неї важливою характеристикою є стійкість до стирання і зносостійкість. Існує п’ять класів, з яких перший відмінно підійде для ванної кімнати, тому що він призначений для приміщень із низькою прохідністю.

Укладання плитки на підлогу

укладання керамічної плитки на підлогу

Перед тем, як виконати укладання плитки на підлогу , необхідно провести попередню підготовку. Для початку необхідно здійснити розрахунки площі й необхідної кількості плитки. Після цього можна приступати до очищення поверхні і її наступній ґрунтовці.

Щоб спростити процес укладання, необхідно зробити бетонну стяжку, якщо у вас є така можливість. Якщо ж зробити стяжку не представляється можливим, то потрібно просто ретельно вирівняти підлогу й потім заґрунтувати його.

Далі слідує розмітка, для чого необхідно візуально визначити центр кімнати й розмістити там без перекосів плитку, від якої потім повинна створюватися схема всього укладання й потім починається монтаж.

Найчастіше  монтаж починають із далекого кута приміщення. Необхідно нанести клей за допомогою спеціального зубчастого шпателя, потім укласти на нього кахель і пригорнути. Плитки повинні викладатися за рівнем, а на перетинанні кутів потрібно розміщати монтажні хрестики, щоб шви виходили рівними.

По закінченню робіт слід забрати всі наявні надлишки клею й дати підлозі добре просохнути протягом  20 годин. Поки підлога сохне, не можна піддавати його ніяким навантаженням, тому що в противному випадку може виникнути перекіс плитки.

Затірка швів після укладання плитки

Коли клей повністю висохне, потрібно буде зробити затірку швів. Дана процедура містить у собі кілька етапів і передбачена як для стін, так і для підлоги.

У цей час виробники пропонують суміші для заповнення швів самих різних відтінків і тонів, тому вам не важко буде підібрати відповідну. Затірки можуть бути виготовлені на основі епоксидної смоли або ж на цементній основі.

Для початку необхідно розвести суміш спеціальними латексними добавками й водою, а потім ретельно перемішати. Для того, щоб суміш краще розчинилася, необхідно дати їй небагато постояти (10-15 хвилин) і потім знову перемішати.

Тепер можна починати затірку швів, для чого потрібно нанести на плитку невелику порцію затірки й розподілити її по поверхні за допомогою спеціальної затирочної щітки. І так потрібно зробити кілька раз, обертаючи особливу увагу на порожнечі в куточках і шви.

По закінченню затірки необхідно вилучити надлишки суміші за допомогою вологої губки або щітки.

Вартість (ціна) укладання плитки

облицювання стін керамічною плиткою

Вартість облицювання стін не сильно відрізняється від вартості укладання плитки на підлогу. Найчастіше  саме спосіб монтажу й розмір впливає  на розрахунки.

Ціна на укладання плитки у ванній кімнаті

Найменування робіт Одиниця виміру Ціна ($)
Демонтаж плитки м2 4,5
Вирівнювання стін під укладання плитки м2 5,0
Облицювання стін плиткою м2 12,0
Укладання плитки на підлогу м2 11,0
Укладання мозаїки на підлогу м2 16,0
Облицювання стін ванни мозаїкою м2 18,0
Обладнання плінтуса із плитки п.м. 5,0
Підрізування плитки під 45° п.м. 8,0
Обладнання гідроізоляції підлоги м2 2,5

 Плитка оптимального розміру

Розмір плитки повинен вибиратися виходячи з розміру самої ванної кімнати – якщо приміщення невелике, то й плитку потрібно вибирати невеликого розміру (20-30 см і менше), тому що кахель великого розміру здатний візуально зменшити ванну. Тому такий кахель рекомендується використовувати тільки в більших ванних кімнатах нестандартного розміру.

У маленьких ванні дуже добре виглядає квадратна плитка, а цікавим дизайнерським ходом може стати дрібна мозаїчна плитка, яку можна сполучити із плиткою більших  розмірів або ж обробити нею лише деякі поверхні.