Білий колір, особливо на кухні, по численним думкам, дуже непрактичний. Говорять, що біла кухня виглядає нудно, холодно, схожа на операційну. Дійсно, білий колір дуже мазкий, і біла кухня може виглядати дуже технічно й холодно, але це і є класика стилю, яка не повинна бути оригінальною, точно так само, як не оригінальна у своєму роді меблі із цінної деревини. Уся перевага класики полягає в постійній актуальності.

біла кухня

У білої кухні є свої переваги й недоліки, точно так само, як і в інших рішеннях інтер’єру. У цій статті ми розглянемо особливості дизайну кухні, де в обробці й у меблях білий колір є основним.

біла кухня фото

Дизайн кухні у білому кольорі

біла кухня

Є ряд певних причин, по яких дизайнери вибирають для інтер’єру кухні саме білий колір. Однієї з таких причин є маленький розмір приміщення. У такій кухні темні або дуже яскраві меблі здатні візуально зменшити й так маленьке приміщення, до того ж, воно стане тісним, переповненим і незатишним.

Із цієї причини в малогабаритних кухнях краще не використовувати темну палітру в дизайні.
Білий колір є еталоном чистоти й простору. Тому, меблі з білими фасадами здатні візуально збільшити розміри кухні, зробити її вільніше й просторіше.

біла кухня

Для посилення цього ефекту дизайнери використовують такі задумки: нижні фасади меблів мають білий колір, а верхні фасади начіпних шафок – прозорі скляні або пластикові. За допомогою цього задуму кухонні меблі видаються легкі й повітряні, що не загороджують вільний простір маленького приміщення.

біла кухня

Ще одним хитрим прийманням є використання білих глянсових фасадів. Як відомо поверхні, що відбивають, здатні візуально збільшувати приміщення, що дуже до речі в малогабаритних кухнях.

Стиль Прованс для кухні

біла кухня

Якщо в дизайні кухонного приміщення використовується стиль Прованс, то перевага віддається білим кухонним меблям. В обробці приміщення теж, в основному, використовується білий колір, або зовсім світлий відтінок якого-небудь іншого кольору.

біла кухня

Стилю Прованс характерний не тільки білий колір. Кухня може бути оформлена в дуже світлих пастельних тонах – світло бежевому, вершковому, кремовому й інших.

біла кухня

Кухня в стилі Прованс має ґратчасті фасади. Також на фасадах можуть бути присутнім різьблені борозенки, скляні дверцята в частому плетінні, типу французьких вікон. Для створення ефекту старовини борозенки на фасадах і краю фасадів додатково тонують.

Стиль класицизм для біла кухня

біла кухня

Для традиційного класичного стилю з елементами класики 18 століття, названого класицизмом, теж характерне використання білих кухонних меблів.

Такі білі кухні виглядають дуже красиво, солідно й дорого. Меблі високі, як правило, до стелі, тумби широкі й масивні. Може використовуватися ефект зістарювання за допомогою спеціальної тоніровки (патини). Меблеві фасади прикрашаються різьбленими борозенками, декоративними вставками, рельєфними декорами.

біла кухня

Білі кухні часто вибирають і для сучасних класичних інтер’єрів. Вони набагато простіше кухонь стилю класицизм, але, незважаючи на те, що в них немає такої врочистості й витіюватості, властивої стилю класицизм, вони роблять позитивне враження в плані солідності й добротності.

Стиль мінімалізм для кухні

біла кухня

Стилю мінімалізм властиво мінімальна кількість як предметів меблів, додаткових предметів декору, аксесуарів, так і колірних відтінків. У таких кухнях переважає білий колір, який сполучається з яким-небудь одним кольором. Наприклад, це може бути біло-чорна кухня або біла-сіра.

Секрети дизайну білої кухні

біла кухня

Білий колір кухонних фасадів успішно можна замінити світло-кремовими, тоді кухня не буде виглядати такою холодною. Особливо це актуально для кухонь, у яких вікна виходять на північ. Білі фасади здатні міняти відтінок залежно від навколишнього освітлення, тому кремова кухня буде виглядати майже білою, але більш комфортною й теплою.

біла кухня фото

Щоб білосніжні фасади не видалися монотонними й нудними, вони повинні бути не гладкими, а рельєфними, візерунковими. Звичайно, це обійдеться дорожче, чим звичайні гладкі фасади, але буде виглядати просто зачаровуючи.

біла кухня

Якщо кухня має білі меблі й білі стіни, то може виникнути не дуже гарний ефект розчинення кухонних меблів на тлі стін. Тоді меблі перестають бути прикрасою приміщення. Щоб цього не трапилося, дизайнери встановлюють нижні тумби й шафи з кольоровими фасадами, а верхні шафки – з білими фасадами.

У результаті, нижня частина кухні буде красиво виділятися на білому тлі, а верхня частина – зливатися з ним, створюючи ефект розчинення в просторі, візуально його звільняючи. Такий дизайнерський хід дозволяє усунути недолік і виділити перевагу білої кухні, що дуже актуально для тісного приміщення.

біла кухня фото

Ще одним способом, який допомагає уникнути монотонності, є комбінування різнобарвних фасадів. Комбінація білих фасадів і білої стільниці зустрічається дуже рідко, тому що для підкреслення білизни необхідно створити контраст. Це досягається шляхом використання чорної стільниці на тлі білих фасадів, або білої стільниці на тлі темних фасадів, що виглядає дуже ефектно.

Стільниця не обов’язково повинна бути чорного кольору, вона може бути будь-якого контрастного кольору, наприклад, і темно-сіра, під камінь або темно-коричнева. Така комбінація застосовується в ультрасучасних інтер’єрах кухні й у класичних кухонних гарнітурах.

біла кухня

Білий колір прекрасно комбінується з будь-яким іншим відтінком. Самим популярним дуетом є комбінація чорного й білого. Але чорно-біла кухня буде виглядати занадто строго й холодно, якщо не внести в цю комбінацію ще один теплий колір, наприклад в аксесуарах, текстилі, кухонному начинні. Також третій колір можна використовувати у фарбуванні стін. Для розведення чорно-білої комбінації можна використовувати червоний, жовтогарячий, бежевий, перловий колір.

біла кухня фото

Для оформлення кухні в стилі Hi-Tech використовують біло-сіру комбінацію кольорів.

біла кухня фото

Прекрасно пожвавлюють холодну атмосферу кухні у білому кольорі фасади з кольором дерева, оформлені у вигляді дерев’яних рамок з білими вставками.
Колір дерева можна використовувати для підлоги на кухні й для столового посуду. Усе це допоможе зробити білу кухню більш теплою й затишною.

YouTube Preview Image

Який би дизайн ви не вибрали для оформлення вашої кухні, головне, щоб вона відповідала вашим бажанням, і виглядала стильно й сучасно, а білий колір надавав їй легкості й добірності, і викликав тільки позитивні емоції.