Будинок з цегли. Які є види цегли

При бажанні цегельним можна зробити будинок, побудований практично з будь-якого матеріалу – газо- пінобетону, вапняку, керамоблока, незнімної опалубки й навіть дерева. Для цього досить обробити зведені зовнішні стіни спеціальною лицювальною цеглою. Після того як уже зведені стіни будинку й накритий дах, необхідно особливу увагу приділити зовнішньому облицюванню фасаду. Для цих цілей можуть бути використані різні матеріали, що суттєво відрізняються один від одного своїми характеристиками й властивостями.Цегельний будинок

Але всі вони повинні якісно вирішувати два головні завдання: по-перше, забезпечувати додатковий захист стін будинку від усіляких атмосферних впливів (ультрафіолетового випромінювання, вологи, низьких і високих температур); по-друге, відповідати за естетичну привабливість і красу будови, підкреслювати стиль і архітектурний образ.

Створення двошарових стін, де матеріалом зовнішньої кладки виступає лицювальна цегла, – найбільш ефектний і ефективний розв’язок з погляду як звуко- і теплоізоляції, так і по декоративних якостях. Крім того, лицювальна цеглу використовують для обробки цоколів будинків, камінів, а із клінкерних матеріалів виконують мощення доріжок і малі архітектурні форми. Різноманітність геометричних конфігурацій, чіткість ліній, а головне – застосування екологічно чистої сировини й барвників дозволяють використовувати ці матеріали й для обробки інтер’єрів.

Шпаргалка для збору інформації
Є ряд моментів, на які слід звернути особливу увагу при закупівлі матеріалу, доставці його на об’єкт і в процесі проведення цегельної кладки.
Крім того, важливо з’ясувати й особливості обслуговування й догляду за цегельною стіною. Для цього досить одержати базову виставу про основні економічні параметри даного виду обробки. Перш ніж вибрати готовий проект майбутнього котеджу або сформулювати завдання для архітектора, корисно оглянутися по сторонах.
У будь-якій більш-менш обжитій місцевості ви заметете хоча б кілька будинків, облицьованих різними видами лицьової цегли. Не соромтеся розпитати домовласників про їхній досвід будівництва. Люди здебільшого схильні ділитися накопиченими знаннями й давати добрі ради.
Ну й у такий спосіб у вас з’явиться відмінний привід для налагодження добросусідських відносин, адже вам із цими людьми має бути довгі роки жити поруч.

Краще заздалегідь заготовити перелік питань, які бажане прояснити із самого початку.
Корисний список може виглядати в такий спосіб:

  •  Яка цегла була використана в облицюванні будинку – керамічна, клінкерна, гіперпресова?
  •  Де, ким і коли матеріал був зроблений?
  •  Яка торгуюча організація здійснила поставки?
  •  Цегла була підвезена й вивантажена на об’єкті силами постачальника або довелося самостійно вирішувати транспортно-розвантажувальні питання?
  •  Виявлені чи при розвантаженні, складуванні й розкритті впакувань ушкоджені або некондиційні цегли? Якщо так, як вирішилося питання заміни або т.п.?
  •  Ким, коли і як швидко велася цегельна лицьова кладка?
  •  Які непередбачені проблеми при цьому виникали?
  •  Які відгуки про цеглу надходили з боку мулярів у процесі проведення робіт?
  •  чи відзначалася поява на готових фасадах характерних сольових відкладань – висолов? Якщо так, як з ними боролися?
Читайте також :  Як шпаклювати тріщини у стіні правильно

Зрозуміло, такий перелік питань далеко не повний, адже кожна будівля по-своєму унікальна. Але в кожному разі вам будуть корисні всі деталі, подробиці й навіть самі дрібні нюанси, які спливуть у процесі отримання відповідей.

ВИДИ ЦЕГЛИ І ЇХ ВІДМІННОСТІ

При всій подібності лицювальні цегли різних видів мають характерні відмінності, що впливають на якість і довговічність кладки. Класичний цегельний фасадний розв’язок, що увібрав у себе багатовіковий досвід застосування, має на увазі використання керамічних цегл. Порівняно невисока вартість у комбінації з досить високою довговічністю й відмінними тепло-вологостними характеристиками пояснюють високу популярність серед приватних забудовників саме цього різновиду цегл.

Що стосується форми й розмірів наскрізних отворів у таких виробах, то в різних моделях вони можуть значно відрізнятися. При інших рівних характеристиках перевага слід віддавати цеглам, що мають найменші перетини отворів. У такий спосіб можна уникнути перевитрати кладочного розчину, що провалюється у великі порожнечі.

Високе водопоглинення, що досягає 12-14 % по масі, свідчить про наявність розгалужених сполучених пор у тілі цегли. Ця особливість кераміки корисна з погляду підтримки нормальних умов міграції водяних пар із приміщення – крізь товщу стіни назовні.

Інакше кажучи, така цегла не заважає стінам дихати. Однак щоб уберегти керамічний цегельний фасад від руйнівного впливу замерзаючої води, його випливає гидрофобизировать. При виборі гидрофобизаторов краще відмовитися від застосування засобів, що створюють на поверхні цегли паронепроникну плівку. Вона блокує вільний вихід пари, і при зниженні температури під нею починається конденсація води в рідкому виді. Якщо температура падає нижче про ця вода замерзає й, розширюючись, починає свою руйнівну роботу.

Крім того, прихильникам керамічної лицювальної цегли слід пам’ятати про необхідність дотримання противосолевих заходів, а якщо ні, то можлива поява на фасаді некрасивих білих розводів. Під час же самої кладки не варто забувати про важливість одночасного відбору цегл відразу з декількох пачок -це допоможе розбавити загальну колірну палітру стін і уникнути плям різних відтінків.

Читайте також :  Поради майстра як клеїти вінілові шпалери.

Клінкерна цегла – це міцний і довговічний матеріал, який роблять із тугоплавкої глини без хімічних добавок і барвників. Морозостійкість, відсутність висолов на готовій кладці, оптимальні тепло- і звукоізоляційні якості, низьке водопоглинння – усі ці якості забезпечує клінкерній цеглі більш висока, чому при виробництві звичайної керамічної цегли, температура випалу. Цей матеріал не вимагає додаткового відходу й довго зберігає первісний вид фасаду незалежно від того, із чого виконані несучі стіни будинку. Оскільки в клінкер-них цегл водопоглинання набагато нижче, чим у керамічних, і вода, що надає розчину рухливість, усмоктується стіною набагато повільніше й меншою мірою, для кладки клінкерної цегли слід застосовувати тверді кладочні розчини (малорухомі, з низьким змістом води).

Клінкерні фасади є в усьому світі рекордсменами в строках без-ремонтної експлуатації. Діапазон архітектурних стилів, підвладних клінкеру, простягнеться від готичного середньовіччя до ультрамодних hi-tec -рішень. Якщо ви вирішили «одягти» свій котедж у клінкер, віднесіться із підвищеною увагою до теплотехніки ваших стін. Порівняно висока теплопровідність і низька паропроніцаемость клінкерної цегли зажадають прийняття правильних розв’язків по конструкції стін будинку ще на етапі проектування.

Гіперпресована (безвипалювальна) цегла можна назвати найбільш доступною як за ціною, так і по географічній поширеності – практично в кожному регіоні працюють заводи по її випуску. Близькість заводу-виробника, висока швидкість доставки й достатньо широка гама декоративних можливостей роблять цей матеріал привабливим для малобюджетного будівництва. Найбільше яскраво ці гідності гіперпресованої цегли проявляються в регіонах, віддалених від заводів з виробництва керамічної й клінкерної цегли.

За інших рівних умов слід віддавати перевагу гіперпрессованим цеглам, що мають наскрізні отвори або невеликі (2-5 мм) заглублення – саме вони підвищують міцність зчеплення цегл із розчином. Причому оптимальний результат по міцності може бути досягнутися тільки за умови використання «молодої» цегли, зробленої не більш ніж за місяць до укладання в стіну. Про «Вік» цегли легко довідатися із заводського супровідного листа, який є у кожній пачці.

Читайте також :  Економний метод як наносити жидкі обої

Гідрофобізація фасадів з безвипалювальних цегл настільки ж актуальна, як і у випадку використання керамічних. Зневажати цим заходом не рекомендується. Небезпека розвитку руйнівних процесів лицьового шару значно вище у фактурних гіперпресованих цегл, що мають поверхню типу «скеля», чому в гладких. Крім того, через високу теплопровідність і низкою паропроницаемости гіперпресованого цегли питання забезпечення нормального тепловлажностного режиму в приміщенні зажадають особливої уваги.

ВАРТІСТЬ ЦЕГЛИ

Рішення улаштувати фасад котеджу з лицювальної цегли припускає ряд прямих і непрямих витрат, серед яких левову частину витрат становить вартість самого матеріалу. Що стосується цифр, то при порівнянні цін продуктів від різних постачальників не слід очікувати знижок і поступків з боку продавця більш ніж на 5 %. Якщо вам зустрінуться пропозиції, що відрізняються від средньоринкових на 10-15 % убік зменшення, віднесіться до них украй обачно.

Як правило, низькі ціни пропонують або за залишки нерозпроданого товару, або за цеглу, зроблену у минулому сезоні. Доставка закупленої цегли на об’єкт іноді може бути досить відчутною збільшенням до витрат. Намагайтеся закупити партію цегли на весь будинок відразу. У цьому випадку, швидше за все, вам поставлять цеглу машинними нормами прямо на будівельний майданчик без додаткової оплати.

Якщо ваш об’єкт географічно розташований далеко від місця дислокації продавця (більш 30-40 км), прийдеться оплатити цей пробіг автотранспорту додатково. Зберігання лицювальної цегли повинне бути організоване таким чином, щоб виключити проникнення атмосферної або ґрунтової вологи в заводське пакування.

Немаловажне і питання підготовки підходящої суміші для кладки. Найчастіше кладочний розчин для лицьової цегельної кладки готовлять прямо на будівельному майданчику із суміші портландцементу, піску й води при співвідношенні цемент/пісок 1:3. На обладнання 1 м. цегельного фасаду буде потрібно від 150 до 220 кг сухих компонентів. Іноді для додання розчинному шву необхідного відтінку застосовують пігменти або використовують кольорові цементи.