Будинок з морських контейнерів: проекти, будівництво, утеплення, ціна

В умовах бурхливого росту цін на придбання й будівництво житла, люди шукають способи зниження витрат. У якості альтернативного варіанта все частіше використовуються стандартні морські контейнери, що підходять як для постійного, так і для тимчасового місця проживання. Ще пів-віку назад таке чи навряд  хтось міг припустити. У цей час морські будинки стали реальністю.

морський контейнер

Кредит на придбання нерухомості для багатьох родин стає непід’ємним. При такому варіанті, будинок з морських контейнерів є найбільш оптимальним рішенням житлового питання.

Крім того, придбання подібного будинку – це відмінний спосіб поміняти квартиру на невеликий, але свій будинок.

Архітектор зі США Адам Калкин спочатку побудував такий будинок як  експеримент, який згодом став реальністю для багатьох родин по усьому світу.

Дотепер   експерименти з морськими контейнерами тривають. Архітектори із усього миру намагаються додати індивідуальний дизайн своїм будівлям, пропонуючи всі нові й нові ідеї. Уже функціонують і є досить популярними готелі й офіси, ресторани й магазини, основою яких є морські контейнери.

житло із морського контейнеру

Переваги будинку з контейнерів:

 • Невисокі фінансові витрати на придбання. При цьому площа стандартного будинку такого типу становить порядку 30 квадратних метрів.
 • Міцна конструкція забезпечує надійний захист від проникнення незваних гостей. Варто відзначити, що збільшення кількості вікон знижує ступінь захищеності житла.
 • Строк будівлі такого будинку значно менше інших варіантів будинків.
 • У якості фундаменту застосовується стрічкова або стовпчаста основа. Гвинтовий фундамент також підходить для зведення подібної конструкції.
 • Несприйнятливість до зовнішніх впливів, здатних ушкодити стандартні будівлі, наприклад до землетрусів і повеням.
 • Індивідуальний дизайн будівлі, що виділяється на загальному тлі.
 • Придатність до монтажу в умовах крайньої півночі й на територіях  з рясними снігопадами.
 • Монтаж на площах зі значним горизонтальним ухилом.
 • Установка конструкції допускає монтаж декількох поверхів.
 • Придатність не тільки для тимчасового проживання, але й у якості постійного житла.
 • Сумісність із будівельними конструкціями різних типів, виготовлених з різних матеріалів.

 Характеристики морських контейнерів

Контейнери для морських перевезень стандартизовані по міжнародній класифікації ІSO і мають код 8301981. Споконвічно контейнери проводилися по нормативах США, але пізніше були прийняті виправлення й контейнери прийняли затверджені розміри. Це пов’язане з необхідністю відповідати європейським дорожнім нормам перевезень.

характеристика морських контейнерів

Існують дві основні модифікації контейнерів на 20 і на 40 футів. Їхня маса становить 2,3 і 3,9 тонни відповідно.

Ще один варіант контейнера, що одержав широке поширення в останні роки, це конструкція довжиною 45 футів. Основні переваги такого контейнера це розмір, що забезпечує більший робочий простір, і можливість перевезення на причепах стандартного розміру.

Поява 45- футових контейнерів привело до посилення конкуренції між перевізниками вантажу, оскільки стандартний напівпричіп став менш затребуваним.

Матеріал, з якого виконаний контейнер, є міцним сталевим сплавом. Якісна конструкція дає можливість установки контейнерів у кілька рядів, кількість яких досягає тринадцяти й більше. Кріплення контейнерів здійснюється твистлоками.

Варіанти типорозмірів морських контейнерів не обмежуються зазначеними 20, 40 і 45 футами. Залежно від  характеристики перевезеного вантажу, можуть використовуватися й спеціалізовані контейнери. До таких відносяться контейнери-рефрижератори, цистерни для рідин і газів, контейнери для транспортування тварин.

Розміри морських контейнерів 20 футів, 40 футів, 45 футів

Довжина, мм Ширина, мм Висота, мм Объєм, куб. м
Контейнер 20 футов Standart 5898 2352 2393 33,1
Контейнер 40 футов Hight Cube 12036 2350 2697 76,3
Контейнер 45 футов Hight Cube 13556 2352 2698 86,0

Проекти будинків з морських контейнерів

Безсумнівною перевагою контейнерного будинку є його здатність розміщатися на ділянці невеликого розміру й нестандартної форми. Крім того, контейнер можна модернізувати до стану, придатного для постійного проживання при різних кліматичних умовах.

Проте в Україні подібні будинки зустрічаються досить рідко, у той час як за океаном і в Європі такі конструкції набули повсюдного застосування.

Проекти будинку з 1 високого 40 футового контейнера

Проект будинку з 1 високого 40 футового контейнера

Найбільш доступний і будинок, що швидко зводиться, складається з одного контейнера довжиною в 40 футів. Як правило, за контейнер такого розміру потрібно заплатити від 2 до 2,5 тисячі доларів. Тому, якщо є бажання збільшити площа будинку, а фінансові можливості це дозволяють, то встановити 2-3 контейнера поруч не важко буде.

що можна зробити з морського контейнера

Придбання трьох контейнерів обійдеться в суму від 6 до 7 тисяч доларів, а корисна площа будинку буде досягати 85,2 квадратних метра при довжині 12 і ширині 7,1 метра.

Читайте також :  Як чистити жалюзі своїми руками?

Зазначені габарити небагато зменшаються при утепленні стін будинку, необхідному для комфортного проживання в умовах помірного клімату. Як правило, утеплення й обробка стін, стелі й підлоги конструкції займає порядку 0,2 метра з кожної сторони будинку.

Вартість такої обробки залежить від застосовуваних матеріалів і здатності збільшити витрати власника у два рази. Проте будівництво будинку й контейнера, однаково , значно дешевше інших способів будівництва.

При плануванні спорудження, що полягає з декількох поверхів, економія в порівнянні з іншими типами будівель ще більш збільшується.

морський контейнер у якості дачного будинку

У якості опалення будинку з контейнера можна використовувати як газовий котел, так і просту дров’яну піч. Для площі одного контейнера цього буде цілком достатньо. З метою того, щоб у будинку ніколи не було диму, слід передбачити розміщення топлення із зовнішньої сторони будови.

Проект будинку із двох контейнерів

проект будинку із морського контейнеру

Для проектування й установки дачного будиночка, що не вимагає великої площі, досить придбати пару контейнерів. Варіантів же їх компонування існує декілька.

Як приклад  давайте розглянемо наступні проекти будинків з контейнерів:

два морських контейнера

морський контейнер

морський контейнер альтернатива

морський контейнер

Двоповерховий варіант дачного будинку з контейнерів

Двоповерховий варіант дачного будинку з контейнерів

двоповерховий будинок із морських контейнерів

Подібний варіант найбільше підходить для використання на ділянці з обмеженою площею. У цьому випадку контейнери встановлюються один на інший, якісний матеріал, з якого зроблені контейнери, забезпечує необхідну міцність і твердість конструкції. Залежно від  бажання власника, поверхи з’єднуються сходами або частина підлоги одного контейнера й частина стелі іншого ліквідуються. Тим самим досягається дворівнева конструкція.

Збірний проект із декількох блоків

будинок з контейнерів

При наявності на ділянці значного вільного простору, власник може зібрати індивідуальний будинок, установивши кілька контейнерів у різному порядку. У результаті може вийти справжній багатокімнатний будинок. При бажанні до такої конструкції можна приєднати гараж або наростити другий поверх. Можливості тут воістину безмежні.

будинок з контейнерів проект

будинок з контейнерів проект

В умовах ринку нерухомості, будинок з контейнерів може стати оптимальним для багатьох категорій населення. Наприклад, для родин, яким придбання квартири представляється занадто дорогою покупкою або для бажаючих перебратися із квартири у власний будинок.

Етапи будівництва будинку з контейнерів

Етапи будівництва будинку з контейнерів

Основний момент, з якого починається будь-яке будівництво, це визначення необхідної площі будівлі. Якщо житлова площа споконвічно не відповідає потребам, обов’язково буде потрібно її розширення, у результаті чого витрати стануть невиправдано високими.

Як правило, при розробці й реалізації проекту будівництва житлового будинку з контейнерів виконуються кілька обов’язкових етапів робіт:

 • Підготовка проекту будівництва;
 • Підготовка траншеї й будівництво фундаменту;
 • Комутація контейнерів у єдину конструкцію;
 • Додання міцності несучим конструкціям;
 • Теплоізоляція зовнішньої або внутрішньої сторони приміщення;
 • Декоративна обробка готового будинку.

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

При наявності достатнього досвіду й необхідних навичок, будівництво будинку не займе багато часу.

Складання проекту

розробка проекту будинку із морських контейнерів

При розробці проекту основна увага слід приділяти плануванню приміщення. Слід передбачити наявність житлових і службових приміщень, а також зручність переміщення між ними. План будови може бути абсолютно кожним. У цьому полягає одне з переваг будинку з контейнерів. Власник може самостійно побудувати будинок своєї мрії або за нього це можуть зробити досвідчені архітектори.

Кількість житлових кімнат обмежене числом використовуваних при будівництві контейнерів. Як правило, в одному контейнері розміщається одна кімната, спальня або вітальня.

Фундамент під контейнерні будинки

Фундамент під контейнерні будинки

Тому що контейнер виконаний з міцної, найчастіше легованої сталі, його маса може бути досить великою. Тому будинок з морського контейнера потрібно монтувати на якісний стрічковий фундамент.

Конструкція фундаменту не відрізняється від стандартного стрічкового моноліту. У підготовлену канаву виконується розрахунок і монтується металева арматура. По периметру встановлюється опалубка з дощок, необхідна для підняття фундаменту вище рівня землі.

У якості матеріалу для фундаменту найбільше підходить бетон В15. Таку суміш можна підготувати самостійно, скориставшись бетономішалкою, а можна замовити готову суміш на підприємстві.

Якщо якість ґрунту дозволяє, у якості альтернативи можна застосовувати стовпчастий фундамент, витрати на який значно нижче, чим на стрічковий.

Морські контейнери виконуються з міцної сталі, тому найбільш прийнятним способом їх з’єднання між собою є зварювання. У процесі складання багато контейнерної конструкції використовуються металеві кріпильні елементи, такі як куточки або швелери.

У процесі складання будинку вирізьблюються віконні й дверні прорізи за допомогою болгарки. Після виконання операції, край зрізу слід акуратно обробити спецзасобами.

Читайте також :  Демонтаж натяжної стелі. Навчаємось економити

Тому що конструкція контейнера не припускає наявності отворів, то її твердість значно знижується при підготовці віконних і дверних прорізів. Зміцнення несучої конструкції відбувається методом приварювання швелерів або труб по всьому периметру прорізу.

При цьому ребра жорсткості повинні йти від підлоги до стелі. Між собою елементи несучої конструкції слід приварювати на суцільний шов. Для з’єднання ребер жорсткості й корпуса контейнера підходить точкове зварювання.

Для з’єднання елементів твердості й корпуса контейнера варто скористатися послугами досвідченого зварника, здатного витримати кути й нахили зварювання. А якщо ні, то наступна установка начіпних елементів може бути виконана неякісно. У завершення робіт потрібно заварити основні двері контейнера й зробити якісну обробку контейнера від корозії.

Якщо конструкція припускає монтаж декількох поверхів, то всі несучі стіни слід додатково зміцнити, приваривши швелери достатньої товщини.

Як утеплити будинок з контейнерів?

Як утеплити будинок з контейнерів?

В умовах суворого клімату північних регіонів, утеплення житлового приміщення набуває основного значення. Надійна ізоляція, виконана з якісних матеріалів, здатна значно підвищити комфорт усередині приміщення, а також знизити витрати на опалення. Слід зазначити, що для збереження тепла треба не тільки застосовувати кращі матеріали, але й мінімізувати джерела втрати тепла. Як правило, у якості таких причин можуть виступати наступні вади конструкції.

1. Щілини. Один з основних джерел витоку тепла. Неякісне складання конструкції зведе нанівець  усі зусилля по утепленню будинку. Усе тепло буде йти в щілини, навіть при самому гарному опаленні й теплоізоляції.

2. Мости холоду. Морські контейнери виконані з металу, що володіє відмінною теплопровідністю. Тому основний теплообмін проходить саме через них. Корпус контейнера є так званим містком холоду – джерелом охолодження приміщення. Якщо не віднестися відповідально до утеплення зовнішньої частини конструкції, будинок завжди буде холодним.

3. Елементи, що володіють підвищеною теплопровідністю. До таких елементів відносяться поверхні, що не піддаються додатковому утепленню, наприклад вікна й двері. У випадку недостатньої товщини склопакета або неякісних матеріалів теплоізоляції двері, втрати тепла будуть вище норми, і приміщення буде остигати значно швидше.

Утеплювати зовні або зсередини?

Вибір способу утеплення залежить від специфіки місцевості, у якій збирається будинок, а також від бажання й можливостей власника. Для остаточного вибору способу утеплення слід звернути увагу на властивості матеріалу, з якого виготовлений контейнер. Сталь – це однорідний щільний склад, має високу теплопровідність, сприйнятливість до корозії. Вибір матеріалу й способу утеплення необхідно робити на підставі цих характеристик. У принципі, будинок з контейнерів можна утеплити як зсередини, так і зовні.

Особливістю сталі є її однорідний склад, отже, волога не може потрапити в структуру металу. Таким чином, корозія можлива при утворі вологи на поверхні корпусу зсередини або зовні будинку.

Зовнішню сторону корпусу будинку досить просто відгородити від руйнуючого впливу вогкості. Для цього досить покрити поверхню захисним шаром, наприклад мастикою або фарбою. Внутрішня сторона є набагато більш уразливим місцем приміщення. Випари й конденсат можуть накопичуватися на поверхні й бути основною причиною корозії металу й вогкості в кімнаті.

Утеплення зовні є відмінним варіантом рішенням проблеми з вогкістю стін, але тільки в тому випадку, якщо будинок використовується для постійного проживання й щодня опалюється.

Якщо ж контейнер установлений як дачний будинок, то взимку він буде промерзати до мінусових температур. При включенні опалення сталеві стіни почнуть відтавати, і вся волога потече на підлогу. Власник такого будинку одержить разом усі принадності сезонної експлуатації металевого будинку, такі як поява цвілі, розбухання підлоги, коротких замикань в електромережах.

Але й у випадку сезонного використання, будинок з контейнера можна захистити від подібних негативних наслідків. Для цього необхідно якісно виконати теплоізоляцію, що виключає зіткнення повітря в приміщенні з металевими стінами, тобто при внутрішньому утепленні стін.

У цьому випадку вся енергія, яка виділяється тепло нагрівачем, піде на прогрів приміщення, а не нагрівання металу. Металевий контейнер буде працювати як термос і виконувати роль несучої конструкції, у той час як теплоізоляція буде відповідати за підтримку прийнятної температури.

Як правильно утеплити зсередини ?

Як правильно утеплити зсередини морський контейнер?

Утеплення металевого контейнера відрізняється від такої ж процедури, виконуваної в стандартному будинку. Найбільш доречний варіант первісного решетування поверхні, виконаний з дерев’яних брусків. Товщина набитого решетування може бути 5 або 10 см. Теплоізоляція досягається шляхом напилювання матеріалу з низькою теплопровідністю, такого як пінополістирол або пінополіуретан. В обов’язковому порядку проводиться утеплення стель і стін, надлишки ізолятора віддаляються.

Читайте також :  Опалення без газу. Чим можна замінити газ?

Другий шар обшивки – пароізоляційне покриття, яке закріплюється до решетування будівельним степлером.

Третій шар – декоративний. Стіни обшиваються вагонкою, ДСП, іншими типами покриттів.

Утеплення підлоги практично не відрізняється від аналогічних операцій зі стінами. У якості доповнення, підлогу іноді заливають стяжкою. Для утеплення стін підходять піно полістирольні плити, які, на відміну від мінеральної вати, не мають здатність затримувати вологу.

Зовнішня й внутрішня обробка

Зовнішня й внутрішня обробка морського контейнера

Усі роботи з додання стінам закінченого зовнішнього вигляду слід виконувати тільки після ліквідації плям іржі й нанесення антикорозійного покриття. Утепляються стіни за допомогою набивання решетування й подальшого нанесення теплоізоляційного покриття. По закінченню процесу утеплення поверхня закривається фанерою або ОСБ.

Кінцевим етапом зовнішньої обробки є нанесення одного з наступних видів покриттів:

 • Природний або штучний камінь;
 • Штукатурна декоративна суміш;
 •  Блок-хаус;
 • Пластикові панелі або сайдинг.

Кожний зі згаданих матеріалів має право на існування і гарне у певній ситуації. Монтаж подібних конструкцій не дуже складний, при наявності невеликого досвіду з ним може впоратися будь-яка людина.

Скільки коштує будинок з контейнера?

Скільки коштує будинок з контейнера?

Для того щоб оцінити обсяг витрат на зведення контейнерного будинку, необхідно визначити необхідну площу й, виходячи із цих даних, кількість використовуваних контейнерів. Як приклад  калькуляції робіт можна розглянути одноповерховий будинок, для виготовлення якого використовується два контейнери по 40 футів.

Загальна площа конструкції порядку 55 квадратних метрів. У стінах вирізано три квадратні вікна зі стороною в один метр і одне велике вікно 2,5 на 1 метр. Стандартні вхідні двері має габарити 2,1 на 1 метр.

Контейнери

Придбання двох б/у контейнерів обійдеться покупцеві в суму 2600-2700 доларів.

Фундамент

Варіант 1. Конструкція стовпчастого типу, виконана з керамічної цегли, складається з 23 стовпів. Цього цілком достатньо для облаштованості надійної опори будинку. Стовпи розташовуються один від одного на відстані два метри й піднімаються над поверхнею землі на чотири ряди. Під землю кладка йде на п’ять рядів. Для зведення такого фундаменту потрібно 359 цеглин загальною вартістю 130 доларів.

Варіант 2. Стрічковий фундамент обійдеться значно дорожче. При розмірі стрічки 700х300 мм (глибина залягання 400 мм, над землею 300 мм) і довжині 46,3 метра вартість буде близько 1500 доларів.

Дерев’яний каркас по зовнішніх стінах

Для виготовлення каркаса застосовується брус із перетином 100х50 мм. Рейки набиваються з інтервалом в один метр один від одного й надалі  обшиваються вагонкою.

Загальна кількість матеріалу становить 34 бруска довжиною 2,6 метра кожний (0,442 м3) і 240 дощок вагонки розміром 12,5х96х3000 міліметрів (69 м2). Витрати на облицювання зовнішніх стін становлять 290 доларів.

Утеплення по зовнішніх стінах

У якості утеплювача використовуються мінеральні плити. Загальна площа поверхні становить 69 квадратних метрів і коштує 413 доларів.

Дерев’яна стеля

У якості каркаса використовується такий же брус, як і для стін у кількості 26 штук. Змонтований каркас обшивається ДВП розміром 1700х2745х3,2 міліметрів. Загальна вартість матеріалу становить 140 доларів.

Утеплення покрівлі

Мінеральної плити товщиною 10 см і площею 55 квадратних метрів буде цілком достатньо для утеплення покрівлі. За матеріал буде потрібно віддати 330 доларів.

Дерев’яна підлога

Конструкція каркаса для підлоги не відрізняється від стельового й стінового. Для площі підлоги в 55 м2 буде потрібно 26 рейок. На підлогу настилається дошка розміром 100х40х2500 міліметрів. Загальна вартість полового покриття 513 доларів.

Утеплення підлоги

Мінеральна плита, використовувана в якості тепло ізолятора, абсолютно ідентична стельової. Вартість також не відрізняється й становить 330 доларів.

У підсумку загальна вартість матеріалів, необхідних для зведення невеликого будинку площею 55 квадратних метрів, становить 6346 доларів, що є досить бюджетним варіантом. При використанні найманої сили витрати збільшаться приблизно в 2 рази. При бажанні власника, будинок можна облагородити й зробити більш зручним і комфортним. Витрати при цьому збільшаться ще більше.

Варто відзначити, що вартість будинку з морських контейнерів наведена як приклад  і може мінятися залежно від  ціни матеріалу й регіону будівлі будинку.

 YouTube Preview Image