Альтернатива природному газу: зріджений газ

Напевно багатьом відомо, що найбільш економічним джерелом тепла на сьогоднішній день є природний газ. Але що робити жителям приватних будинків, розташованих у районах, куди газопроводи ще не підведені? Звичайно, якщо газовий трубопровід проходить порівняно недалеко, можна підключитися до нього, але підводити його самостійно на значну відстань не тільки досить важко, але й дуже дорого.

Виходом з такої ситуації є пошук альтернативного джерела тепла.

Серед найпоширеніших теплоносіїв можна відзначити зріджений газ, дизельне паливо, електроенергію, тверде паливо. Кожний з них у певних умовах має свої плюси й мінуси, тому перед тем, як вибрати якийсь із них, потрібно зрівняти їхню вартість, видатки, вартість устаткування й інші параметри. У даній статті мова йтиме про переваги й недоліки зрідженого газу.

Альтернатива природному газу. Опалення будинку зрідженим газом

альтернатива природному газу

Зріджений газ є більш дорогим паливом у порівняння із природним, але при цьому він цілком доступний за ціною. Додаткові видатки при його використанні пов’язані із придбанням устаткування для його зберігання й подачі: газгольдеру, регулятора тиску, запірної й запобіжної арматур, приладів для регулювання тиску, клапанів і труб для парової й рідкої фази. На ринку представлені різні системи, що відрізняються між собою структурою, ціною, потужністю, тому підібрати потрібну саме Вам за допомогою консультантів нескладно.

Одним з основних елементів системи, що працює на зрідженому газі, є газгольдер – ємність для зберігання й подачі палива. Газгольдер може бути вертикальним і горизонтальним, причому останній збільшує видаток палива при роботі системи. Розміщається газгольдер на ділянці над землею або під нею, що залежить від умов на кожному конкретному майданчику. Установлювати його в приміщеннях удома або під ним не можна. Також потрібно дотримувати нормативних відстаней між установкою й будівлями на ділянці.

Читайте також :  Ялинка з кавових зерен своїми руками

альтернатива природному газу газгольдер

Саме монтаж і підключення устаткування часто відлякує людей, що вибирають способи опалення для своїх будинків. Існує думка, що це дороге задоволення, хоча насправді ціни на таке устаткування не такі вже і високі. Зараз багато фірм випускають подібну продукцію і існуюча конкуренція змушує їх знижувати ціни, це ж стосується й самого зрідженого газу, який зараз дешевше дизельного палива або електроенергії.

Основним недоліком при використанні зрідженого газу можна вважати його вибухонебезпечність, але при дотриманні всіх правил безпеки при підключенні й експлуатації системи про цей можна не турбуватися.

Коментарі 1

  • Интересный вариант , вопрос только насколько это дешевле .